הפקת כתוביות לסרטונים לרוב מתבצעת על ידי מתמלל אשר יודע גם לבצע עבודת תזמון נכונה וגם לתזמן את הכניסות של הכתוביות בפורמט הנכון ליצירת כתוביות. תהליך הפקת הכתוביות לסרטונים מתבצעת על ידי אדם אשר דובר את שפת השמע כשפת אם על מנת שיוכל להבין בצורה הטובה ביותר את הנאמר בסרטון. 

לעיתים בתחומים מקצועיים כמו רפואה, משפט וכדומה יש צורך להבהיר טרם התחלת העבודה מושגים מיוחדים. זה יכול להיות מושגים רפואיים שונים או מונחים מקצועיים אחרים שלא בהכרח מפיק הכתוביות מכיר כדבר שבשגרה.

הפקת כתוביות והטמעת כתוביות

 

כיצד יוצרים קובץ להטמעת כתוביות ?

סרטונים יכולים לתמוך בקבצי SRT, קבצים מסוג זה הם קבצים שנכתבים בפורמט מיוחד הכולל מספור הכתוביות, זמן התחלת הכתובית וזמן סיומה ולבסוף את הטקסט של הכתובית. לאחר שקובץ זה מוכן ניתן להטמיע אותו בסרטון. 

ניתן להשתמש הקובץ זה גם בפלטפורמות שונות כמו פייסבוק או יוטיוב. אליהם ניתן להעלות קבצים מסוג זה על מנת להנגיש מידע לכולם וכמובן לבעלי מוגבלויות. כיום יש משמעות רבה להנגשת מידע לבעלי מוגבלויות במיוחד כאשר אין אפשרות להגיע בצורה פיזית ללימודים או לאירועים. הסרטונים וסרטי הוידאו משמשים אותנו ללמידה ולכן חשוב שיהיו כתוביות מסודרות. כמו כן לעיתים הדובר בסרטון יכול "לבלוע" מילים דבר שגורם לחוסר הבנה של הנאמר בצורה ברורה, הכתוביות במקרה הזה עוזרות לנו להבין בצורה נהירה יותר את הנאמר.

כתוביות לסרטונים ועריכת וידאו

אנו באודיו טייפ מבינים שחלק מהפקת הכתוביות כרוך גם בעריכת וידאו נאותה, אם ברצונכם לקבל שירות משלים בנוסף להטמעת כתוביות בסרטון, תוכלו לקבל אצלנו שירות של עריכת וידאו מקצועית. באודיו טייפ תוכלו להינות גם משירות תרגום לשפות שונות עבור הכתוביות שלכם או מסמכים שונים.